Rok 1958
Firma GMV vznikla v Miláně na základě podnikatelské myšlenky pana Angela Martiniho, jejího současného prezidenta. První roky se firma zabývá výrobou výtahových rozvaděčů.

1960-1966
První prototyp centrálního pístu vzniká v 60tych letech 20.století. Výroba začíná se 100 kusy hydraulických systémů ročně.

1971
Kvůli rychlému nárůstu obchodu přesunuje firma GMV svoji továrnu do Pera (Milan). Za několik málo let vzrostla výroba ze 600 na 5.000 hydraulických systémů za rok.

1972
Tento rok je pro firmu GMV obzvlášť významný. Díky převodu 2:1  se otevírá pro hydrauliku nový sektor hlavně na trhu osobních výtahů. V následujících letech se rozbíhá výroba komponentů a je vytvořena mezinárodní obchodní síť; GMV otevřela pobočky v Německu, Francii a Španělsku.

1976
Trh vyžaduje výrobu teleskopických pístů, které vyvinula projekční kancelář v Pero.

1980-1990
Ve stejné době vznikly nové továrny v Německu, Francii, Řecku, Indii, Kanadě a Argentině.

1992
Růst neustále pokračuje. GMV kupuje továrnu v Novaře. Nadále se rozšiřuje prodej výrobků  GMV všude ve světě.

1993
GMV otvírá novou továrnu ve Švédsku zabývající se hlavně výrobou teleskopických pístů:
hydraulické série 9000 a na světě unikátních mechanických pístů  EC/TCS.

1993
GMV otvírá zastoupení v Brně pro Českou a Slovenskou republiku.

1998
Představuje linii pístů SL (Slim) a agregátů zajišťujících nový lepší komfort jízdy a také snížení množství používaného oleje.

2000
Představením komponentů linie GREEN LIFT nabízí GMV všem montážním firmám příležitost
ve vývoji jejich vlastních výtahů bez potřeby zděné strojovny.

2003
GMV věnuje zvýšenou pozornost trhu linie GREEN LIFT MRL-MC: bezstrojovnové výtahy, jehož pohon je umístěn ve skříni strojovny vně šachty.
HISTORIE GMV
2004
GMV projektuje inovativní elektronický řídící blok pro hydraulické výtahy, který s malými náklady zajišťuje vysoký komfort jízdy, vynikající jízdní vlastnosti a snížení el. energie a instalovaného příkonu.

2006
V reakci na požadavky trhu GMV vyvíjí linii GREEN LIFT FLUITRONIC, která je charakterizována digitální technologií elektronického řídícího bloku pro optimální vlastnosti (např. nízká spotřeba el.energie a nízké náklady), agregáty DRY s vnějším motorem a možností použití ekologické kapaliny s menším dopadem na znečištění životního prostředí oproti minerálnímu oleji. GMV vyvíjí nové výrobky pro kompletaci výtahů GREEN LIFT FLUITRONIC: bezstrojovnové výtahy (GLF MRL-T) a se sníženou hlavou a prohlubní. Současně GMV vyvíjí technologii Gearless Belt a na trh uvádí výtah GREEN LIFT Gearless Belt, jehož asynchrónní motory bez permanentních magnetů jsou ideálním řešením pro výtahy nad 6 zastávek.

2008
Škálu výrobků  GMV doplňují osobo-nákladní výtahy GPL a autovýtahy VL.

2010
GMV uvádí na trh excelentní Home Lift odpovídající Směrnici o strojních zařízeních 2006/42/EC.